BEACH VOLLEY

Όλα έτοιμα στην Αυστρία

snow_volley_european_2018

Μετά την ολοκλήρωση των 17 Εθνικών Πρωταθλημάτων και των 6 σταθμών του European Tour συμπληρώθηκε ο πίνακας των 24ων ζευγαριών σε άνδρες και γυναίκες που θα συμμετάσχουν στο 1ο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Snow Volley που θα φιλοξενηθεί στην Αυστρία από 23 έως 25 Μαρτίου.

Η αντίστροφη μέτρηση για το 1ο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Snow Volley ξεκίνησε ήδη καθώς τα πάντα είναι έτοιμα στο Wagrain-Kleinarl και το Flachau της Αυστρίας για να υποδεχθούν τις ομάδες από τις 18 συνολικά χώρες που θα γράψουν ιστορία…

Τελευταίες ομάδες που έκλεισαν θέση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ήταν οι Ιταλοί Enrico Lupatelli / Michele Maines και οι Ρουμάνες Elena-Andreea Petrosanu/Ioana-Rebeca Alexandru…

Σύμφωνα με τις μέχρι τώρα προκρίσεις παρόν στην Αυστρία θα δώσουν ο Πολωνός 4άκις “King of the Snow” Michal Matyja, οι Τσέχες Queens of the Snow του 2017 Anna Dostalova and Michaela Knoblochova, οι Ρώσοι Taras Myskiv/Ruslan Daianov καθώς και οι Τουρκάλες Bugra Eryildiz/Aleyna Vence που ανεβάζουν το επίπεδο και εγγυώνται ένα άκρος ανταγωνιστικό Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.

Οι 24 ομάδες των ανδρών

Alexander Huber/Martin Streifellner (AUT)
Benedikt Kattner/Mathias Seiser (AUT)
Florian Schnetzer/Daniel Müllner (AUT)
Niko Goga/Donald Stojnic (CRO)
David Kufa/Robert Kufa (CZE)
Paul Becker/Jonas Schröder (GER)
ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΤΣΙΛΙΑΝΟΣ /ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ (GRE)
Izsak Soos/Viktor Erik Ban (HUN)
Enrico Lupatelli/Michele Maines (ITA)
Rihards Finsters/Aleksandrs Solovejs (LAT)
Lukas Kazdailis/Arnas Rumsevicius (LTU)
Henrik Skogen/Vegard Løkken (NOR)
Michal Matyja/Piotr Janiak (POL)
Piotr Groszek/Mateusz Zieba (POL)
Bogdan Necula/Tudorel Farcas (ROU)
Ruslan Daianov/Taras Myskiv (RUS)
Ruslan Bykanov/Maksim Hudyakov (RUS)
Yury Bogatov/Pavel Rakusov (RUS)
Tadej Bozenk/Anze Bahc (SLO)
Sébastien Chevallier/Alexei Strasser (SUI)
Raphael Zurgilgen/Remo Spahr (SUI)
Martin Smahel/Michal Kollar (SVK)
Murat Giginoglu/Hasan Hüseyin Mermer (TUR)
Vitalii Didukh/Andrii Golionko (UKR)

Οι 24 ομάδες των γυναικών

Elisabeth Klopf/Viktoria Mair (AUT)
Marilena Preiml/Maria Obernosterer (AUT)
Lena Magyar/Laura Poschenreithner (AUT)
Erika Drvis/Dunja Milin (CRO)
Anna Dostalova/Michaela Knoblochova (CZE)
Karoline Fröhlich/Lena Overländer (GER)
ΑΝΝΑ ΜΕΘΕΝΙΤΗ/ ΛΙΖΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ (GRE)
Eszter Lutter/Panna Györi (HUN)
Cristiana Parenzan/Tania Ferrazzo (ITA)
Alise Lece/Ilze Liepinlauska (LAT)
Ieva Dumbauskaite/Monika Povilaityte (LTU)
Urte Andriukaityte/Irina Zobnina (LTU)
Ieva Vasiliauskaite/Gerda Grudzinskaite (LTU)
Janne Kongshavn/Kristine Wiig (NOR)
Zeynep Koc/Andreea Gabriela Savastita (ROU)
Elena-Andreea Petrosanu/Ioana-Rebeca Alexandru (ROU)
Liudmila Dayanova/Maria Ushkova (RUS)
Ekaterina Syrtseva/Ksenia Khakimzanova (RUS)
Bernarda Baron/Manica Bulc (SLO)
Sarah Leemann/Claudia Schmid (SUI)
Lenka Vandakova/Alica Bertova (SVK)
Silvia Poszmikova/Romana Jurenkova (SVK)
Bugra Eryildiz/Aleyna Vence (TUR)
Olena Borysenko/Olga Dovgopol (UKR)

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ