Δεύτερη ήττα για τη Ναρμπόν

Χωρίς νίκη παραμένει στο πρωτάθλημα η ομάδα του Κώστα Προύσαλη…

Το “στραβό” ξεκίνημα στη φετινή Λίγκα της Γαλλίας συνεχίστηκε και την 2η αγωνιστική για τη γαλλική Ναρμπόν. Η ομάδα του Έλληνα πασαδόρου μετά την εντός έδρας ήττα της πρεμιέρας, έχασε και στο πρώτο της φετινό ταξίδι, καθώς ηττήθηκε με 3-0 (25-17, 32-20, 25-22) στη Ναντ από την τοπική ομάδα, που κυριάρχησε στην επίθεση.

“Κλειδί” της αναμέτρησης ήταν το συγκλονιστικό 2ο σετ, όπου η Ναρμπόν είχε αρχικά 4 φορές την ευκαιρία να τελειώσει το σετ και να ισοφαρίσει σε 1-1, ωστόσο δεν τα κατάφερε και έστι μετά από 4 χαμένα δικά της σετ μπολ (συνολικά 8 στο σετ) η Νάντ Ρεζέ ζευγάρωσε με 2-0 τα κερδισμένα της σετ.

Τοπ σκόρερ του αγώνα ήταν με 25 πόντους ο Ολλανδός άσος της Νάντ, Οβερμπέεκε, ενώ για την φιλοξενούμενη ομάδα του Προύσαλη (1π), οι γνώριμοι στο ελληνικό κοινό από την παλιότερη θητεία τους στην Volleyleague Τζουλιάν Μπίσετ και Μπλάζο Μίλιτς σημείωσαν από 11 και 2 πόντους αντίστοιχα. Τοπ σκόρερ της Ναρμπόν ήταν με 14 πόντους ο Νίκλας Σέπανεν.