Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Μεγάλες νίκες για Πετρούπολη, Μεσσαρά, Κόρινθο, Γιάννενα

korinthos-kostami-0009

Η Πετρούπολη επικράτησε  3-1 στο Ρέθυμνο για την 6η αγωνιστική  και έπιασε προσωρινά τον Ηρακλή Κηφισιάς, στην κορυφή του Α1 υποομίλου της Α2 γυναικών. Ο Ηρακλής εχει εναν αγώνα λιγότερο και την Τετάρτη θα αντιμετωπίσει σε εξ’ αναβολής ματς τον Μεσσαρά.

Ο τελευταίος έκανε την μεγάλη έκπληξη έκπληξη και κέρδισε 3-0 τα Βριλήσσια. ενώ οι Αμαζόνες βρέθηκαν στη τρίτη θέση με το 3-0 απέναντι στην ΕΑΠ.

Στον Α2 όμιλο το Αιγάλεω άλωσε το Ζηρίνειο με σπουδαία νίκη 1-3 απέναντι στον ΖΑΟΝ και η Παλλήνη επικράτησε την Τελχινίδα με 3-0.

Στον Β1 όμιλο, η Κόρινθος νίκησε τον Φιλαθλητικό και παγιώθηκε στην 2η θέση, ενώ τα Γιάννενα επικράτησαν του Καμπανιακού.

Ακλόνητη η Νέα Γενιά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του Β2 ομίλου ενω το Ανατόλια πήρε μεγάλη νίκη στο τάι μπρέικ κόντρα τον Λαγκαδά.

Α2 Γυναικών – Α’ όμιλος – 1ος υποόμιλος
6η αγωνιστική

Μεσσηνιακός – ΓΣΚ Ηρακλής 0-3 (17-25, 14-25, 13-25)

Κυριακή 11/12

ΟΠ Ρεθύμνου – ΓΣ Πετρούπολης 1-3 (20-25,24-26,27-25,14-25)

ΓΑΣ Μεσσαράς – ΦΟ Βριλησσίων 3-0 (25-23,25-20,25-21)

ΑΣΠ Ίωνες – ΓΣ Χαλανδρίου 3-1

ΑΟΝ Αμαζόνες – ΕΑ Πατρών 3-0 (25-17,25-20,25-18)

Α2 Γυναικών – Α’ όμιλος – 2ος υποόμιλος
10η αγωνιστική

ΑΣΣ Αναγέννηση – ΑΣ Ηλιούπολης 1-3 (19-25, 19-25, 27-25, 17-25)
ΑΟΦ Πορφύρας – ΑΟ Ηλυσιακός 3-0 (25-22, 25-11, 27-25)
Αστέρας Αγίου Δημητρίου – Πανιώνιος 0-3

Κυριακή 11/12

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Παλλήνη 0-3 (16-25,12-25,22-25)

ΖΑΟΝ-Αιγάλεω 1-3 (25-20, 17-25, 25-27, 18-25)

Ρεπό Αγ. Παρασκευή

Α2 Γυναικών – Β’ όμιλος – 1ος υποόμιλος
6η αγωνιστική

ΑΣ Ασκληπιός – Ιωνικός Αγρινίου 3-0 (25-11, 25-11, 25-13)
ΕΑ Λάρισας – ΕΟ Σταυρούπολης 2-3 (23-25, 25-22, 18-25, 25-22, 7-15)
ΑΣΠ Απόλλων –  1-3 (25-27, 19-25, 26-24, 20-25)

Κυριακή 11/12

ΑΣΠ Κόρινθος – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-1 (25-22,25-16,16-25,25-20)

ΑΣ Γιάννενα – ΑΣ Καμπανιακός 3-1 (21-25,25-23,25-20,25-23)

 

 

Α2 Γυναικών – Β’ όμιλος – 2ος υποόμιλος
6η αγωνιστική

Ναύαρχος Βότση – Ηρακλής Πετ 3-1 (21-25, 25-22, 25-18, 25-18)
ΓΣΓ Νίκη – Νέα Βύσσα 0-3 (24-26, 19-25, 15-25)

Κυριακή 11/11

18.00 ΑΣΚ Λαγκαδά – ΣΑΑΚ Ανατόλια 2-3 (22-25,25-23,25-16,18-25,8-15)

19.00 ΜΑΣ Νέα Γενεά – ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3-1 (22-25,25-20,25-15,25-19)

 

Βαθμολογία Α1 υποομίλου
 
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΓΣΚ Ηρακλής 15 5 5 0 15 0
2 ΓΣ Πετρούπολης 15 6 5 1 17 6
3 ΑΟΝ Αμαζόνες 12 6 4 2 13 8
4 ΦΟ Βριλησσίων 11 6 4 2 12 8
5 ΓΑΣ Μεσσαράς 10 5 3 2 12 6
6 Μεσσηνιακός ΓΣ 1888 10 6 3 3 11 11
7 ΕΑ Πατρών 5 6 2 4 6 14
8 ΑΣΠ Ίωνες 3 5 1 4 4 13
9 ΓΣ Χαλανδρίου 3 6 1 5 4 16
10 ΟΠ Ρεθύμνου 0 5 0 5 3 15

 

Βαθμολογία Α2 υποομίλου
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΑΟΦ Πορφύρας 27 9 9 0 27 1
2 ΑΟ Ηλυσιακός 23 9 8 1 24 7
3 ΓΣ Πανιώνιος 23 9 8 1 24 6
4 Ζηρίνειος ΑΟΝ 16 9 6 3 19 14
5 ΑΣ Ηλιούπολης 16 9 5 4 17 15
6 ΑΟ Αιγάλεω 14 9 5 4 19 16
7 ΑΕ Αγίας Παρασκευής 11 9 3 6 15 19
8 ΑΟ Παλλήνη 9 10 3 7 11 24
9 ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου 5 9 2 7 12 21
10 ΑΣΣ Αναγέννηση 3 9 1 8 6 25
11 ΡΣΦΠ Τελχινίς 0 9 0 9 1 27

Η ομάδα ‘ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου‘ έχει -3 βαθμούς

Βαθμολογία Β1 υποόμιλου
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΑΟ Λαμίας 2013 17 6 6 0 18 4
2 ΑΣΠ Κόρινθος 15 6 5 1 15 7
3 ΑΣΠ Απόλλων 11 6 4 2 13 10
4 ΑΣ Γιάννενα 9 6 3 3 12 12
5 ΑΣ Καμπανιακός 9 6 3 3 11 11
6 ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 9 6 3 3 12 11
7 ΕΑ Λάρισας 8 6 2 4 12 12
8 ΕΟ Σταυρούπολης 7 6 3 3 10 14
9 Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3 6 1 5 9 17
10 ΠΑΣ Ιωνικός 80 Αγρινίου 2 6 0 6 4 18

 

Βαθμολογία Β2 υποομίλου
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΜΑΣ Νέα Γενεά 15 6 6 0 18 8
2 ΑΟ Νέας Βύσσας 13 6 4 2 15 9
3 ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης 12 6 4 2 15 11
4 ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης 9 6 3 3 12 11
5 ΑΣΚ Λαγκαδά 9 6 2 4 13 13
6 ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 9 6 3 3 11 13
7 ΧΑΝΘ 7 6 3 3 12 15
8 ΣΑΑΚ Ανατόλια 6 6 2 4 10 15
9 ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 6 6 2 4 10 14
10 Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 4 6 1 5 10 17

 

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ